• zájezdy
Fakultatívne výlety

ATÉNY (hlavné mesto Grécka)

Celodenný výlet do hlavného mesta Grécka Vám splní najtajnejšie želania o spoznávaní nielen antickej histórie, ale i moderných krás Atén. 

 

 

METEORY (mníšske kláštory)

Sústava kláštorov na vrcholkoch skalnatých brál, ktorým dala názov ich poloha - "Ta meteora monastiria", v preklade "k nebu sa vznášajúce kláštory".

 

SKIATHOS (malebný grécky ostrov)

Milovníci romantiky si určite nenechajú újsť výlet na ostrov Skiathos (48 km2), nachádzajúci sa v súostroví Severné Sporady. Pred pár rokmi sa tu natáčal slávny muzikál Mamma Mia. 
 

 

 

 

THESSALONIKI (Solún)
Hlavné mesto gréckej Macedónie, po Píreu druhý najväčší grécky prístav. Prehliadka mesta Vás zavedie k Bielej veži, symbolu mesta, k starej pevnosti s prekrásnym výhľadom na mesto a prístav, či k orientálnym trhom s možnosťou nákupov.   

 

WATERLAND Aquapark predstavujúci jedno z najväčších zábavných centier voľného času v Európe. Vo veľkolepo vybudovanom areáli plnom vodných atrakcií na Vás vyčkávajú obrovské vodné tobogány, bazény rôznych tvarov a veľkostí, bazén s umelým vlnobitím a mnoho ďalších atrakcií pre malých i veľkých.  

 

 

GRÉCKY VEČER

Príjemné posedenie v reštaurácii (na otvorenej terase) spojené s ukážkou tradičného gréckeho folklóru a ochutnávkou gréckych špecialít ako sú gyros, grécke vínko retsina. (foto ilustračné)
 

 
OLYMP, DION
Návšteva panenskej prírody - po cestách veľkých Bohov. Program: návšteva miestneho trhu, prechádzka kaňonom Enipeas a samozrejme jednoho z najvýznamnejších miest v Gréckej histórii - „DIONu", sídla Bohov. 

MAGNETICKÁ HORA
Na tomto mieste neplatia prírodné zákony, voda tečie do kopca a autobus s vypnutým motorom sa rozbieha sám do kopca.

  

PIRÁTSKA PLAVBA

Plavba loďou pozdĺž pobrežia Olympskej riviéry. Vylodenie na osamelej pláži KOKINO NERO (červená voda). Občerstvenie jedlom, šalátom a pitím priamo na lodi. Opaľovanie, kúpanie, potápanie, rôzne zábavné programy a súťaže Vás pobavia. Na tento výlet Vám zostanú nezabudnuteľné spomienky.
 
 

PAGASITICKÝ ZÁLIV (romantická plavba)
Spoznáte malebné rybárske dedinky, malé čarovné zálivy a pláže, kde budete mať možnosť vykúpať sa. Ďalej navštívite ostrovček TRIKERI a preplávate loďou morskými jaskynkami a útesmi. Pri plavbe loďou za doprovodu hudby a tanca Vás posádka pobaví zábavným programom.
 

  

POTÁPANIE

Výučba potápania pre začiatočníkov 30 min. teórie a prípravy, 35-45 min. potápanie do 5m. K dispozícií je profesionálna potápačská výstroj a inštruktor.


 

KLÁŠTOR EFEREM, TRHY V KATERINY,  soľné a bahenné kúpele ALIKES
Navštívime ženský kláštor Sv. Efrem, ktorý je neopísateľný svojou krásou a architektúrou. Presun na veľké trhy v okresnom meste Kateriny, kde máte viac než 1 hodinu voľného času na nákupy (korenie, suché plody, olivy ....a iné plodiny či sortiment). Nasleduje Alikes (prímorské letovisko), kde sa nachádza liečivé čierne bahno. Natriete sa a pocítite úľavu...bahno pomáha na reumu, kĺby, kožné choroby, no dá sa použiť i na pleťovú masku. Následne sa môžete pokoje poumývať priamo v mori. Nasleduje dobrovoľné stravovanie v rybárskej taverne, tu doporučujeme ochutnať rybu TSIPURA.